Новини

ІРЦ

Увага!!! Конкурс на зайняття вакантних посад педагогічних працівників (вчителя-реабілітолога, практичного психолога) комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальської міської ради

Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників, а саме: вчителя-реабілітолога (0,75 вакансії), практичного психолога(0,5 вакансії) комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Сокальської міської ради.

Основні вимоги до кандидатів:

- вища педагогічна  освіта не нижче ступеня магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за спеціальністю "Психологія", «Лікувальна фізкультура»

- стаж роботи за фахом не менше трьох років.

Особи, які виявили бажання взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії такі документи:

 • копія паспорта громадянина України;
 • письмова заява про участь у конкурсі;
 • резюме у довільній формі;
 • копія трудової книжки;
 • копія документів про освіту;
 • письмова згода на збір та обробку персональних даних.

Під час проведення конкурсу кандидати складають письмовий іспит у формі тестів та проходять співбесіду.

Інформація щодо основних функціональних обов'язків, розміру та умов оплати праці, переліку питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень надається додатково.

Документи на участь в конкурсі приймаються впродовж 15 календарних днів - з 09 березня 2021 року до 23 березня 2021 року - за адресою: м. Сокаль, вул. Героїв УПА, 68

21 березня увесь світ відзначає день «дітей сонця» - Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Вперше цей день був проведений у 2006 році. Його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (ІDSA). У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Попри те, що діти з синдромом Дауна розвиваються дещо повільніше, ніж звичайні, пізніше починають ходити і розмовляти - вони здатні до навчання, багато з них може освоїти професію, досягти оптимальної якості життя і опікуватися собою без зайвої допомоги. Людина з синдромом Дауна може влаштуватися на роботу, мати сім'ю. Сьогодні в світі народжується від трьох до п'яти тисяч дітей з синдромом, в Україні - близько 400. Таких малюків називають ще дітьми СонцяШановні відвідувачі нашого сайту!

    На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID - 19» в Сокальському ІРЦ  введено карантин. Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей, корекційні заняття, консультації для педагогів, батьків під час карантину проводитись не будуть. Спеціалісти ІРЦ  переформатовуються на дистанційну форму роботи за допомогою онлайн-ресурсів та в телефонному режимі.  В соціальній мережі Facebook діє наша сторінка "Сокальський інклюзино-ресурсний центр", групи "Все про інклюзію та індивідуальне навчання", "Логопедія для всіх" де зможете знайти необхідну інформацію.

   10 грудня 2019р. приймали участь в роботі семінару-практикуму працівників позашкільних закладів освіти Сокальського району на тему «Інклюзивне навчання в позашкільному закладі». Відбулася інформативна дискусія з директорами та керівниками гуртків стосовно організації інклюзивного навчання в позашкіллі, нормативної бази. Значний інтерес в учасників семінару викликало тренінгове заняття, яке провела Оксана Джурій. Педагоги шляхом активної форми ознайомилися з особливостями дітей, для яких можна організувати інклюзивне навчання та напрацювали рекомендації, враховуючи освітні потреби таких дітей.                                                                                                        Керівники гуртків задавали питання, які найбільш їх турбували і  будуть важливими і актуальними в процесі інклюзії.  

  Відбулися зустрічі з батьками 

3 грудня 2019 р. в Сокальському інклюзивно-ресурсному центрі відбулися  зустрічі  з батьками, діти яких відвідують інклюзивно-ресурсний центр.  У заході приймали участь представник з філії Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Христина Назар та дитячий лікар-психіатр Галина Святченко.

Директор ІРЦ Фенчин Г.М. висвітлила питання організації діяльності та основних напрямків роботи інклюзивно-ресурсного центру. Христина Назар ознайомила батьків з переліком категорій громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та з тим, які саме послуги, можуть отримати батьки у Сокальському бюро правової допомоги. Галина Святченко ознайомила батьків з важливістю медичного лікування дітей з проблемами в розвитку та в яку сучасну медичну допомогу можуть отримати діти.

В рамках проведення зустрічі вчителем-логопедом, дефектологом Наталією Гаврилів проведено майстер-клас «Розвиток дрібної моторики пальців рук у дітей з особливостями в розвитку». Практичний психолог ІРЦ Оксана Джурій дала конкретні рекомендації щодо взаємодії батьків та дітей з особливими потребами , способи врегулювання стресових ситуацій, агресивної поведінки дітей та особливостей комунікації із не мовленнєвими дітьми.

Окрім того, була організована зустріч з батьками, діти яких навчаються на інклюзивному навчанні. Захід проводився у форматі круглого столу.

Учасники обговорили нагальні проблеми, з якими стикаються батьки та діти в інклюзії та спільно з психологом Оксаною Джурій шукали способи вирішення проблемних ситуацій. В ході роботи викристалізувались потреби інформаційної та психологічної підтримки батьків, які виховують дітей з особливими потребами та організація дозвілля у позашкільних закладах. Зустрічі були надзвичайно теплими та приємними. За відгуками батьків, педагоги надали практичні поради, а також створили комфортну та довірливу атмосферу для спілкування.

Відбувся міжвідомчий обласний семінар з питань діяльності логопедичної служби

Сьогодні, 14 листопада 2019р. на базі КУ «ІРЦ» Сокальської райради відбувся Міжвідомчий обласний семінар з питань діяльності логопедичної служби на тему «Сучасні форми і методи роботи вчителів-логопедів, спеціалістів міжвідомчих установ з подолання мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами»
Заклад гостинно зустрів понад 30 гостей з усієї Львівської області.
На семінарі були присутні: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської ОДА Марія Васюник , завідувач Сокальським РМК Галина Гібляк, директор КУ ЦОЗО Микола Мисак, директор Сокальської ЗШ І-ІІІст. №4 Наталя Драган, дитячий лікар-психіатр СЦРЛ Галина Святченко, лікар-невролог СЦРЛ Вікторія Надяк а також директори та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Львівської області, вчителі-логопеди НРЦ «Мрія» , НРЦ святого Миколая, НРЦ «Довіра», ЛСШ «Марії Покрови» м.Львова.
Роботу семінару розпочав Микола Пасько, який розповів про сучасні методи пропагування роботи району на інтернет- платформах, зокрема, підприємницьких інвестицій, національно-патріотичного виховання і інноваційних технологій у галузі освіти. Оскільки захід проводився у міжнародний День логопеда, грамотами районної ради та адміністрації відзначено вчителів-логопедів: Наталію Васьків, Людмилу Гайдамащук, Наталю Гаврилів. Подяками Сокальського РМК відзначено роботу вчителів-логопедів ЗДО №5 Мирославу Бурбіцьку та ЗДО №8 Наталю Баран.
Роботу Сокальського ІРЦ презентувала директор Ганна Фенчин. В рамках роботи семінару відбувся міжвідомчий круглий стіл на тему: «Сучасні форми і методи роботи вчителів-логопедів, спеціалістів установ з подолання мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами», модератором якого була Марія Васюник. В ході проведення круглого столу спікерами були вчитель-логопед КУ "ІРЦ " Сокальської райради Людмила Гайдамащук, заступник директора НРЦ "Довіра" м.Львова Уляна Мельник , лікар дитячий психіатр Галина Святченко, лікар дитячий невролог Вікторія Надяк. Практичним досвідом роботи з дітьми дошкільного віку, які відвідують логопедичні групи з порушеннями мовлення, поділилась вчитель-логопед ЗДО №5 м.Сокаля Мирослава Бурбіцька. В рамках її відеопрезентації було показано роботу вчителів-логопедів: ЗДО №8 Наталії Баран, ЗДО №9 Катерини Газдович, а також вчителя-дефектолога ЗДО №5 Марії Пишко.
На завершення семінару практичним психологом ІРЦ Оксаною Джурій було проведено мінітренінг «Психологічні особливості готовності вчителя-логопеда до роботи з дітьми з особливими потребами", мета якого була -запобігання емоційному вигоранню вчителів-логопедів та пошук методів підвищення стресостійкості та подолання емоційно-негативних ситуацій. Результатом заходу став обмін досвідом та позитивними емоціями. Вдалим завершенням семінару була екскурсія в ресурсну кімнату та інклюзивні класи в Сокальську ЗШ І-ІІІст. №4

      Відбувся семінар-практикум

Активно розпочали методичну роботу в новому навчальному році працівники Сокальського ІРЦ. Сьогодні, 18 вересня було проведено семінар-практикум на тему "Організація освітнього процесу для дітей з особливими потребами на інклюзивному навчанні». Приємно відзначити, що в роботі семінару прийняли участь представники всіх шкіл Сокальського району, в яких організовано інклюзивне навчання - 38 педагогів. З них директори шкіл, заступники директорів, психологи, вчителі, асистенти-вчителів. Роботу семінару розпочала директор ІРЦ Г.М.Фенчин, яка висвітлила актуальні питання, які стосуються організації інклюзивного навчання:

-використання освітніх субвенцій для дітей на інклюзивному навчанні;

- закупівлі корекційного обладнання;

- проведенні корекційно-розвиткових занять.

Також детально розкрила питання створення індивідуальної програми розвитку та аспектах професійної діяльності асистента-вчителя. Це викликало багато запитань та жваве обговорення з боку присутніх педагогів.

Цікавим і змістовним був виступ вчителя-дефектолога Н.Я.Гаврилів. Вона розповідала про практичні аспекти проведення корекційно-розвиткових занять.

Практичний психолог ІРЦ О.Б.Джурій провела практичне заняття із педагогами, яке активізувало роботу слухачів та підвела підсумки проведеної роботи.

Учасники семінару мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками з приводу наявних проблем в прцесі організації інклюзивного навчання в закладі освіти. 

3 квітня 2019р. Сокальський ІРЦ відвідали освітяни з Луганщини, які ознайомились з роботою установи. Директор ІРЦ запропонувала гостям презентацію роботи установи. Також відбулось жваве обговорення деяких питань організації інклюзивного навчання.

                            Міжнародний день людей із синдромом Дауна

    До міжнародного дня людей  із синдромом Дауна в Сокальському ІРЦ відбулись розваги для «сонячних дітей», учасниками яких були безпосередньо самі діти, та їх батьки. Основна мета, яку ставили перед собою працівники ІРЦ це підтримка батьків та дітей. Хоча «сонячні діти» де в чому відрізняються від звичайних людей, але своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують це. Ці діти є великими вчителями любові, можуть допомогти іншим стати більш справжніми, сильними та люблячими.

На даний час Сокальський ІРЦ відвідує 6-ро дітей із синдромом Дауна. Окрім того, працівники ІРЦ надають корекційну допомогу ще 2-м дітям за місцем навчання та виховання.
У веселих стартах діти мали можливість випробувати свої спортивні здібності, в постановці казки «Ріпка» - акторські, а також художні таланти - у створенні спільного малюнку. У дітей та батьків переважав веселий, позитивний настрій. «Сонячні діти» можуть робити усе те, що й звичайні малюки, але потребують трохи більше занять з фахівцями та допомоги.
Зустріч батьків та дітей, фахівців центру дала можливість поділитися у вузькому колі своїм досвідом і знаннями, підтримати один одного. 

Відбулася зустріч 

 19 березня 2019р. відбулася зустріч директора ІРЦ  Ганни Фенчин  з представниками філії Червоноградського місцевого центру з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.  Працівники   Сокальського бюро правової допомоги ознайомили з переліком  категорій громадян,  які мають право на   на безоплатну  вторинну правову   допомогу. 

     Відбувся семінар-практикум вчителів-логопедів

  Використання сучасних підходів в подоланні мовленнєвих порушень у дітей з особливими потребами - актуальна тема сьогодення для вчителів-логопедів. Саме з цієї проблеми, 13 березня 2019р,. відбувся черговий семінар-практикум вчителів-логопедів ІРЦ та ЗДО м.Сокаля . В ході семінару були розглянуті важливі питання. Сутність корекційно-відновлювальної роботи при подоланні мовленнєвих порушень у дітей з ООП в умовах ІРЦ розкрила в своїй презентації вчитель-логопед ІРЦ ВаськівН.Л.

Гайдамащук Л.М. поділилась досвідом роботи з використання інтерактивних технологій вчителем-логопедом в умовах ІРЦ. Представила слухачам, як вчитель-логопед в своїй роботі може використовувати інтерактивні он-лайнові вправи, навчально-розвиткові комп'ютерні програми та інтернет-ресурси. Показала, провівши моделювання заняття, як робота з дитиною може бути динамічною, емоційно приємною та різнобічною.
Бурбіцька М.С. презентувала власну розробку посібника «Лепбук» та відеоролик по його використанню в корекційній роботі.
Обговорення питань, представлених на семінарі, показало , що вчителі-логопеди ІРЦ та ЗДО Сокальського району мають позитивний досвід у застосуванні сучасних технологій навчання в корекційній роботі.

12 березня 2019р. прийняли участь у засіданні семінару-практикуму для вихователів-методистів ЗДО та заступників директорів НВК «школа-дитячий садок» на тему «Організаційно-педагогічні умови інклюзивного навчання і виховання дошкільників» , де ознайомили слухачів з порядком організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти. Після закінчення семінару педагоги відвідали ІРЦ.

   З  метою якісної організації роботи на тиждень, щопонеділка, в ІРЦ відбуваються наради при директору.

      Відбувся семінар-практикум

  Сьогодні, 16 січня 2018 р. відбувся черговий семінар-практикум для вчителів, асистентів вчителів інклюзивного навчання на тему «Адаптація, модифікація освітніх послуг в інклюзивному класі. Взаємодія вчителя, асистента вчителя, учнів в освітньому процесі» . Участь у заході взяли вчителі інклюзивних класів, асистенти вчителів. Під час роботи семінару були розглянуті наступні питання:

 • Взаємодія вчителя, асистента -вчителя, учнів в інклюзивному класі.
 • Інклюзивний клас - крок до порозуміння з учнями.
 • Адаптація-модифікація завдань для учнів з особливими освітніми потребами.                      Було переглянуто відеоролик «Урок математики в 3-му класі» з подальшим його аналізом, роботою в групах.  Гайдамащук Л.М., вчитель-логопед ІРЦ, представила український педагогічний досвід по впровадженню в інклюзивне навчання новітніх практик. Розглянули та проаналізували чотири основних тези:

 • як створити оптимальне освітнє середовище в інклюзивному класі;
 • як педагогу, в умовах інклюзії бути цікавим для учнів;
 • як залучати до освітнього процесу компетентних учнів-консультантів;
 • як розвивати дивергентне мислення в інклюзивному класі.                                     Слухачі отримали багато корисної інформації для застосування та роздумів.

Відбувся конкурс

   10 січня 2018р. відбувся   конкурс на заміщення вакантних посад педагогічних працівників КУ "ІРЦ" Сокальської райради, а саме: вчителя-дефектолога ( 1 вакансія), вчителя-реабілітолога (1 вакансія), практичного психолога (1 вакансія) . В конкурсі прийняли участь  3 конкурсантів. За результатами  екзамену та тестів  рекомендовано прийняти на посаду практичного психолога Джурій Оксану Богданівну (1ст.),  на посаду вчителя-дефектолога Баран Наталію Іванівну (0,25ст.) та  Коноплицьку Марію Богданівну (0,75ст.). Вітаємо колег в нашому колективі!!

Відбулося святкування Дня святого Миколая

  День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят для дітей та чудова нагода відповісти добром на добро. Сьогодні, 19 грудня 2018р.,  відбулося святкування Дня святого Миколая в Сокальському інклюзивно-ресурсному центрі. 

В залі зібрались діти та їх батьки. Привітати вихованців завітали священник катедрального храму св. Апостолів Петра і Павла м.Сокаля отець Ярослав Валюх, представники християнської молоді УМХ, учні 6 -го класу Сокальської ЗШ І-ІІІст. №4, разом з класним керівником Кровіцькою Л.Я. та музкерівником Ксенюк Л.Б.
Учні підготували до свята гарну концертну програму. Розповідали про Святого Благодійника, якого в народі іменують Великим Чудотворцем. Ангели славили Миколу Чудотворця піснями і віршами, а норовливий чортик, все спонукав дітей до злих справ. Але, як завжди, добро перемогло зло.
До учасників свята звернувся отець Ярослав. Він цікаво розповів присутнім про життя св. Миколая та провів з дітьми гру яка не лише веселила дітей, але й стимулювали їх бути рухливими та веселими. Представники християнської молоді також провели з дітьми цікаві рухливі ігри.
Найрадіснішою хвилиною для дітей було роздавання подарунків Св. Миколаєм.

Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту.

                                               Відбулися заходи з батьками

  3 грудня 2018 р. у приміщенні Сокальського інклюзивно-ресурсного центру відбулись заходи з батьками: батьківські збори та «круглий стіл». На батьківських зборах були присутні батьки, чиї діти відвідують інклюзивно-ресурсний центр. Фенчин Г.М. висвітлила питання організації діяльності та основних напрямків роботи інклюзивно-ресурсного центру. В рамках проведення батьківських зборів вчителем-логопедом Васьків Н.Л. проведено майстер-клас «Розвиток мовного дихання у дітей з мовленнєвими порушеннями».
Зустріч була надзвичайно теплою та приємною. Батьки в захваті розповідали про своїх дітей, ділилися їх досягненнями та перемогами, приймали активну участь у майстер-класі. Педагоги створили комфортну та довірливу атмосферу для спілкування батьків.
На засідання "круглого столу" були запрошені батьки, діти яких навчаються на інклюзивному навчанні в закладах освіти району.
Учасники круглого столу обговорили нагальні проблеми, з якими стикаються діти на інклюзивному навчанні.
Батьки мали можливість висловити свою думку щодо результативності інклюзивного навчання. Приємно відмітити те, що всі батьки дуже схвально відгукнулися про організацію інклюзивного навчання, позитивну атмосферу, яка є в навчальних закладах.

                           Відбулося спільне засідання

24 жовтня 2018р. відбулося спільне засідання фахівців інклюзивно-ресурсного центру  та медичних працівників Сокальської ЦРЛ - лікаря-невролога Вікторії Йосипівни та дитячого психіатра Галини Ярославівни . Були обговорені питання скоординованих дій працівників ІРЦ та медичних працівників щодо надання якісних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими потребами та дітям з інвалідністю в Сокальському районі. Батьки, які виховують дітей із складними порушеннями  в розвитку, в рамках засідання, мали можливість отримати спільні консультації медичних та педагогічних працівників.

Відбувся семінар-практикум

11 жовтня 2018 року, на базі КУ «ІРЦ» Сокальської райради відбувся семінар-практикум на тему «Організація освітнього процесу  дітей з особливими потребами». У семінарі приймали участь представники адміністрацій закладів освіти, класоводи та класні керівники інклюзивних класів, асистенти вчителів, практичні психологи.
В ході семінару були розглянуті актуальні питання з даної теми.
Фенчин Г.М., в.о.директора ІРЦ звернула увагу присутніх на аспектах роботи адміністрацій навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання. Також детально розкрила питання створення Індивідуальної програми розвитку дитини, та надала практичні рекомендації щодо правильності її оформлення. Окрім того, висвітлила питання функцій асистента вчителя в освітньому процесі, взаємодію вчителя та асистента-вчителя.
Васьків Н.Л., вчитель-логопед ІРЦ ознайомила присутніх з особливостями мовного розвитку дітей з особливими освітніми потребами відповідно до їх нозологій та дала практичні рекомендації щодо проведення корекційно-розвиткових занять з «Розвитку мовлення».
До заходу долучилась головний спеціаліст відділу освіти Л.Б.Ковалишин, яка звернула увагу на роль асистентів вчителів в інклюзивних класах, а також подякувала усім присутнім щодо впровадження відповідної освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

Учасники семінару-практикуму мали змогу отримати відповіді на актуальні питання, обмінятися думками з приводу наявних проблем у процесі організації інклюзивного навчання.

Сьогодні, 19 вересня, до нас завітали цікаві гості. Окрім дітей з особливими потребами, нас відвідали учні 3-го класу "Інтелект України" разом з вчителем   Ковальчук Надією Юліанівною. Учні добре знають, що поряд з ними навчаються  діти, яким в житті дається все складніше. Це приклад того, як можна провести роботу  в учнівському колективі, щодо виховання толерантного відношення до  дітей всіх категорій та сприйняття  інклюзивного навчання, як норми життя.

Сьогодні, 18 вересня  2018р., в рамках проведення семінару, практичні психологи  шкіл району відвідали ІРЦ. Ганна Фенчин  ознайомила  присутніх з  роллю психолога   та  завданнями  психолого-педагогічного супроводу  дітей  з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних класах. Звернула   увагу на проблеми психологічного  супроводу всіх учасників навчально-виховного процесу в умовах інклюзивного навчання. Практичні психологи отримали методичні рекомендації щодо щодо забезпечення  ефективності та кваліфікованості  психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими потребами.

Чи цікаво вам знати, як розвиваються далі події  в Центрі?  Так ось.  Продовжуємо роботу, яку розпочали ще в серпні.  Є перші відвідувачі - батьки і діти. Проводимо комплексну психолого-педагогічну оцінку дітей з особливими потребами.  Така оцінка  необхідна  для того,   щоб визначити  чи має дитина особливі освітні потреби і  які. Розробляємо, відповідно до можливостей дітей,   рекомендації  щодо програми навчання, особливості організації психолого-педагогічної допомоги.  Такі висновки необхідні дітям, щоб організувати інклюзивну форму навчання, відвідувати навчально-реабілітаційні центри, спецгрупи, або приходити на заняття в Центр.

 26 липня 2018року відбувся конкурс на заміщення вакатних посад працівників КУ "ІРЦ" Сокальської райради.   Конкурсна комісія  дала рекомендації щодо заповнення вакантних посад.

 З 1 серпня відбудеться прийом на роботу  перших працівників ІРЦ Сокальської райради. Вітаємо!!!